headerphoto
Megmondom a titkát, édesem a dalnak:
Önmagát hallgatja, aki dalra hallgat.
Mindenik embernek a lelkében dal van,
és a saját lelkét hallja minden dalban.
És akinek szép a lelkében az ének,
az hallja a mások énekét is szépnek.

Babits Mihály: A második ének

AZ ISKOLA ÉNEKKARA

Az énekkari munka célja, hogy a kóruséneklés örömét a tanulók az ünnepi alkalmak és hétköznapok számos területén megoszthassák másokkal.  Éppen ezért az énekkar szívesen szerepel az iskolai és a települési ünnepségeken.  Rendszeresen részt vesz:
  • az aradi vértanúkra való megemlékezésen
  • az Idősek világnapján
  • Az Okt. 23-i és a Március 15-i ünnepségeken
  • a Karácsonyi rendezvényeken
Ezen kívül igyekszünk eleget tenni az előre nem tervezett különböző jellegű felkéréseknek is.
Az énekkar repertoárja - magasabb zenei képzettség hiányában - a magyar népdalokra és az igényes populáris zenére alapul.
Az éneklés jótékony hatásai
  • Az éneklés nagy szerepet játszik az ismeretek megszerzésében, készségek kialakításában és képességek fejlesztésében.
  • Összpontosítást, emlékezőtehetséget fejleszt, ami a tanuláshoz elengedhetetlenül szükséges.
  • A közös éneklés életre szóló élményt nyújthat, általa megvalósulhat a befogadás és az önkifejezés, valamint az egymásra figyelés harmóniája.
  • A kórus közösségformáló erőt képvisel, hozzájárul a közösségtudat elmélyítéséhez.
  • Az éneklés pozitív hatást gyakorol az érzelmi világunkra.

Aki énekelni akar, mindig talál dalt hozzá.
                                                               /Közmondás/

2018. 01.04.
Rendhagyó próba
Nem a megszokott forgatókönyv szerint zajlott az énekkar karácsony előtti utolsó próbája. Eltekintettünk a beéneklő gyakorlatoktól, és az újabb dalok tanulásától.  Egy kicsit értékeltük az elmúlt hónapok munkáját. Ezután a pizza, és az üdítő játszotta a főszerepet…  Na, és persze volt karaoke is, természetesen karácsonyi dallamokkal. A kis létszámú, de lelkes csapat megérdemelte a lazítást, hiszen az énekkar, vagy egy-egy tagja 5 alkalommal szerepelt különböző műsorokban.

Kedves kórustagok!
Öröm volt veletek együtt dolgozni, és remélem, hogy a jövőben is számíthatok rátok!

Jámbrik Mária

KÉPEK AZ ÉNEKKARRÓL:

Október 23-i megemlékezés

Idősek napja 2017.

Ingyenes honlapkészítő

Ez a weboldal a www.oldalunk.hu honlapkészítővel készült. | Adatvédelmi tájékoztató